FC Rakšice: Oznámení

Kanonýr víkendu: Narozeninová pětka branek vyšla Tomáše Halvu z Rakšic draho!

Nedělní dopoledne přineslo fotbalistovi rakšického B-týmu Tomáši Halvovi pořádný vítr, jak na hřišti, tak v peněžence. Kanonýr celku, který nastupuje ve B-skupině čtvrté třídy, šly gólové šance k duhu samy. Povoláním policista vstřelil rezervě Hostěradic pět branek a přispěl tak k výhře FC Rakšice B 16:0.

Fotbalistům „benfiky“ Rakšic se daří. Od startu sezony vyhráli třikrát dvojciferným rozdílem. Naposledy bodovali druhou zářijovou neděli poměrem 16:0, když porazily „béčko“ Hostěradic. Pěti brankami se přičinil i Tomáš Halva. „B-mančaft jsme založili tři roky zpátky. Hrají tam vysloužilí fotbalisté, co dříve nastupovali v okrese. Doplňujeme to mladými. Ten mix si sedl tak, že zatím pořád vyhráváme  vysoko,“ těšilo Halvu.

Nahrávky musel spoluhráčům náležitě vrátit. „Pět gólů nebylo zadarmo. Stálo mě to dvě plata piv. Narozeniny se mi trochu prodražily,“ uzavřel fotbalista Rakšic.

Největší gólovou smrští v kariéře zároveň borec oslavil narozeniny, které následovaly den po zápase. „Teď se mi celkově daří. Pět gólů je hezkých. To kdyby se člověku povedlo každý zápas.... I když jsem měl osmatřicet, tak teprve teď mi to začalo padat.“ přiznal kanonýr. Zároveň dodal, že jeho výsledek je zásluhou celého týmu.

Předseda rakšického oddílu Roman Štolpa glosoval Halvův výkon řečnickou otázkou. „Jen pět? Dal by jich i více,“ pronesl s hrdostí v hlase Štolpa. Podle Tomáše Halvy to prezident klubu myslel jako legraci. „Kdyby mě pustili k jedné ze tří penalt, tak bych měl asi vyšší konto, ale také dražší účet,“ smál se Halva.

PS: Slova v článku výše jsou přepisem, snad celého rozhovoru ze Znojemského deníku. Podotýkám, že jsem se nikdy netituloval ani neprohlašoval za předsedu nebo dokonce prezidenta klubu. Jsou to slova autora novinového článku. Také můj koment k Tomovu střeleckému výkonu byl trochu jiný. V žertu jsem prohlásil: „Je to dřevák, kdyby nebyl, dal by jich mnohem víc." Roman Štolpa