Sestava:                                                            Vavroušek Tomáš (80. min Švec Filip)

Gotthard Lukáš     Štolpa Jakub      Hrubý František    Jelínek Radim

Stadler David                Jeřábek Pavel

Střídající hokejově: Vespalec Roman, Sobotka Jiří, Wieder Petr,

Heimlich Tomáš, Kuchařík Šimon, Votoupal Patrik, Ivan Filip

Branky: 23. min Radim Jelínek 0-1, 25. min David Stadler 0-2, 30. min Jakub Štolpa 0-3,

45.+1. min 1-3, 47. min 2-3, 50. min 3-3, 54. min 4-3, 70. min Petr Wieder 4-4.

Komentář: Po nucené coronavirové pauze jsme po dvou týdnech tréninků konečně vyběhli k přátelskému zápasu. Dlouhá pauza byla na všech hráčích obou celků vidět, míč je příliš neposlouchal, přesná přihrávka i na pár metrů, to byl velký problém, fyzička se také kamsi za 2,5 měsíce vytratila. Z počátku to byl spíše boj o míč. Postupně jsme přesto převzali iniciativu a přimáčkli domácí na jejich polovinu a v první půlce jsme byli lepším celkem. Z mnoha šancí se však v síti domácích zatřepotal míč jen třikrát. Silnou sedmiminutovku odstartoval Radim, který byl na konci pěkné akce a na bližší tyč prostřelil brankáře. Za necelé 2 minuty už to bylo o dvě branky. Vespa pronikl zprava do vápna, ustál souboj a posadil přesný míč na hlavu Dejva, který z malého vápna uklidil míč do sítě. Za dalších 5 minut dostal míč nalevo do vápna za obránce Kuba a křížnou střelou uklidil míč na zadní tyč. I nadále jsme diktovali tempo hry, ale další šance již nevyužili. Domácí bojovali, oplívali rychlostí, důrazem, ale ve finální fázi vždy zaváhali. Jednu tutovku reflexívně vychytal Tom, který však v prvních sekundách nastavení domácím doslova daroval gól, když neudržel lehký míč a nachystal ho k nohám domácímu hráči před prázdnou branku, ten nezaváhal a stanovil tak skóre půle na 1-3. Druhá půle patřila po našem prostřídání a hledání sestavy domácím. Než jsme se vzpamatovali prohrávali jsme po 9 minutách 4-3. Domácí využili našich chyb nejen na vedení, ale převzali také iniciativu a druhá půle patřila jim. Jen se štěstím skóre v jejich prospěch nenarůstalo. Poté co zahodili řadu svých šancí, udeřilo na opačné straně. Na konci akce byl Petr Wieder alias Totti a z pravé strany svou silnější levičkou, trefil přesně za tyč, vstřelil tak svou první branku v dorostu. Zároveň stanovil v 70. minutě konečné skóre zápasu, i když šancí na další branky, především z kopaček domácích, bylo ještě mnoho. V závěru si premiéru mezi tyčemi odbyl Filip Švec, při kterém při šancích domácích stáli všichni svatí. Plichta je ve finále spravedlivá, když první půle patřila jednoznačně nám, druhé pak dominovali domácí. Z naší strany byla 2. půle spíše holomajzna, snad také tím jak rychle se hráči střídali a měnili své posty. Příští týden v sobotu 6.6. ve 14:00 odehrajeme druhý přátelák tentokrát v Dukovanech, kdy přivítáme další tým ze znojemského okresního přeboru z Horních Kounic.