Sestava:                                                            Vavroušek Tomáš

Čurda Adam      Fiala Jan (C)     Obrlík Michal      Kuchařík Josef

Hladký David     Stadler David     Jeřábek Pavel    Jelínek Radim

Štolpa Jakub            Vespalec Roman

Střídání: 35. min Sobotka Jiří za Hladkého, 46. min Dvořák Martin za Čurdy,

72. min Pohanka Lukáš za Štolpy, 72. min Škoda Ondřej za Kuchaříka,

79. min Ivan Filip za Jelínka     Lavička: Ležák Václav

Branky: 14. min Jakub Štolpa 1-0, 21. min Zeman 1-1, 37. min Děda 1-2,

45. min Roman Vespalec 2-2, 46. min Maršálek 2-3, 74. min Coural 2-4

86. min Roman Vespalec (PK) 3-4, 87. min vlastní David Stadler 3-5

Komentář: V dalším domácím pokusu o vítězství jsme v Dukovanech přivítali celek z Bystřice n. P. Hosté od začátku diktovali tempo hry a ukazovali proč jsou v popředí tabulky. My se snažili poctivě bránit, opět v jiném složení obrany (6. zápas pošesté jinak), a soustředili jsme se na rychlé výpady do otevřené obrany. Ve 14. minutě dostál pěkný míč za obranu Kuba, všichni už viděli, jak přehazuje brankáře, ale on vhodný okamžik prováhal, jenže to zmátlo i brankáře a najednou před Kubou zívala prázdná branka, do které pohodlně uklidil míč. Za pár minut po další kolmici utíkal Kuba znovu sám na brankáře, udělal mu dlouhou kličku, ale tentokrát míč do sítě nedopravil. Po chvíli agilní Kuba připravil tutovku parťákovi z útoku, ale ani Vespa na brankáře nevyzrál. Otřepané nedáš, dostaneš, opět zafungovalo. Chybu Adama využil Zeman a nedal Tomovi šanci k zákroku. Hosté i nadále lépe kombinovali, ale většina jejich akcí končila u vápna. Naše brejky byly hodně nebezpečné, ale tutovky z nich neproměnili Vespa s Radimem. Ve 37. minutě jsme inkasovali po rohovém kopu, když nikým neobtěžován, uklidil míč ze 7 metrů do sítě hlavou hostující Děda. Mohli jsme znovu odpovědět brejkem, ale ani tentokrát Vespa míč do sítě nedopravil. Hosté už chtěli dohrát závěr půle profesorsky s míčem na noze, ale před vápnem si 2 obránci dávali přednost, až jim Kuba míč sebral, nachystal ho na penaltu Vespovi, který tentokrát místo umístěné placírky zvolil bombu doprostřed pod břevno a v čase 44:58 propálil brankáře. Začátek druhé půle, špatný odkop Tomáše, který si našel Maršálek, nachystal si míč a trefil přesně 2-3. Po špatném ůvodu jsme se postupně zvedali, ale branka hostů byla zakletá. Vespa trefil levou tyč a po jeho přímáku doklepával míč Martrin, ale ani on míč do sítě nedostal. Po dalším závaru v hostujícím vápně nepropálil Kuba z 8 metrů hradbu těl před sebou. V 74. minutě se trefil další výstavní střelou hostující Coural a prohrávali jsme o 2 branky. I nadále jsme se snažili zlomit prokletí hostující branky a situace se otočila, my se snažili hrát, hosté spoléhali na protiútoky. Ale ani oni nebyli úspěšní. V 86. minutě byl metr ve vápně faulován Vespa a sám penaltu bezpečně proměnil. Chtěli jsme se vrhnout do boje o plichtu, jenže po minutě nešťastně přizvedl střelu hostujícího hráče Dejv a jeho teč se stala geniálním lobem a zapadla za Toma. Další pokus o domácí vítězství tedy nevyšel, což nás mrzí hlavně kvůli početné divácké podpoře, která nás přišla podpořit. Příští víkend má náš tým volno, alespoň si rakšičtí můžou užít Václavské hody a další sobotu 5.10 přivítáme tentokrát v Rakšicích tým Předína/Opatova, snad se už domácích 3 bodů dočkáme.