Sestava:                                                  Vavroušek Tomáš

Čurda Adam        Dvořák Martin (C)     Stadler David       Kuchařík Josef

Obrlík Michal       Vespalec Roman      Jeřábek Pavel      Hrubý František

Štolpa Jakub                     Jelínek Radim

Střídání: 60. min Sobotka Jiří za Obrlíka, 71. min Heimlich Tomáš za Kuchaříka,

78. min Hladký David za Štolpy, 84. min Škoda Ondřej za Čurdy,

89. min Pelc Šimon za Jelínka

Branky: 41. mim Jakub Štolpa 0-1, 70. min Jakub Štolpa 0-2,

85. min Pulkrábek 1-2, 87. min Radim Jelínek 1-3

Komentář: V prvním z dalekých výjezdů na venkovní zápasy jsme zajížděli k Novému Městu do Radešínské Svratky. Po minulém utkání, které pro nás bylo nejen seznamovacím se soutěží, ale také seznamovacím nás mezi sebou. V tomto zápase už byla spolupráce mnohem lepší, přesto v naší kombinaci byla ještě spousta nepřesností. Zápas vedl s velkým přehledem sudí Hanzl, na začátku zápasu seřval oba celky včetně funkcionářů na lavičce, poté pískal a každé své rozhodnutí hráčům zdůvodnil a vysvětlil, udržel si klid a pořádek na hrací ploše po celé utkání. Hrál se oboustraně bojovný zápas se spoustou osobních soubojů, hra byla vyrovnaná a z počátku se rodily šance jen po chybách. Naše šance dlouho končily nepřesnou koncovkou. Domácí těžili především z naší nepřesné rozehrávky, do kterých jsme častokrát zapojovali Toma, bylo nepochopitelné, co vše jsme domácím připravili a ještě více, co dokázali zahodit. Když už se zdálo, že půle skončí bezbrankovou plichtou, zabojoval ve středu o míč Michal, ustál pár těžkých soubojů, špičkou posunul míč na Radima, který našel přesnou přihrávkou na velkém vápně Kuby, který se štěstím zahrál na housle domácímu brankáři a míč se třepotal v síti. Ve druhé půlce jsme měli mírně navrch my, jen se nám nedařila lépe vyřešit koncovka. Podruhé jsme udeřili v 70. minutě, to rychle rozehrál dlouhý aut Pepa Kuchařík, našel na levém křídle Kuby, který si posadil na prdel jednoho obránce, druhého obešel a krásným křížným obstřelem uklidil míč k pravé tyči. Za chvilku mohl dosáhnout hattricku, jenže tentokrát koncovku uspěchal a minul zařízení. V dalších šancích se ocitl Radim, ale také on uspěchal koncovku a skóre v náš prospěch neposunul. Domácí zadělali na dramatický závěr zápasu v 85. minutě. To jsme propadli ve středu hřiště, domácí sice šanci nevyužili, ale my nedokázali míč odehrát, ten se zatoulal k osamocenému střeďáku domácích Pulkrábkovi, který zkušeně Toma přeloboval. Naštěstí jsme měli připravenou rychlou odpověď. Rychlou akci potáhl po pravém křídle Roman, nachystal míč na podnose na penaltu Radimovi, který uklidil míč z první přesně k levé tyči. Po minutě si mohli akci zopakovat v opačném gardu, ale Radim nedokázal přesně přihrát Romanovi. Přesto jsme si již závěr pohlídali a po závěrečném hvizdu sudího mohli slavit první 3 body v soutěži. V dalším kole přivítáme tentokrát na hřišti v Rakšicích v sobotu 31.8. v 16:00 hod celek Radostína nad Oslavou.