Sestava:                                                               Vavroušek Tomáš

Sobotka Jiří        Vespalec Roman       Fiala Jan     Sobotka Karel

Novotný Martin                Štolpa Jakub

Nebyl, kdo by střídal!

Branky: 1. min Navrátil 1-0, 20. min Výhoda 2-0, 54. min Jakub Štolpa 2-1,

55. min Misař 3-1, 62. min Navrátil 4-1, 85. min Roman Vespalec 4-2,

87. min Húserek 5-2, 88. min Húserek 6-2, 90. min Jan Fiala 6-3.

Komentář: Poté, co jsme v posledních 3 kolech odehráli zápasy s úplnou špičkou tabulky, jsme tentokrát cítili možnost na nějaké body s celkem ze středu tabulky z pod Pálavy, jenže realita nám otevřela oči a zavřela ústa. Nedá se vymlouvat na nekompletní sestavu, kdy Saša brouzdá po Anglii, druhý Petrovák hraje s obraženou patou či co na svatbách, legenda z Ivančic si na nás ani tentokrát čas nenašla a koleno Šímy se také stále nelepší, na zápas jsme tak vyrazili pouze se základní jedenáctkou, bez možnosti střídání. Domácí nás nechali 30 vteřin držet míč, pak nám ho presinkem sebrali a Navrátil prudkou ranou v 50. vteřině otevřel střelecký účet zápasu. Z této rány jsme se vlastně pořádně neprobrali do konce zápasu. Domácí přesně a rychle kombinovali, my jsme znovu jen mezi nimi pobíhali, všude pozdě, a když už jsme míč získali, dokázali jsme si nahrát maximálně 2x a o míč znovu rychle přišli, většinou jsme se však zmohli jen na odkopnutí míče nikam nebo do autu. Ve hře o příznivý výsledek nás držela jen střelecká nemohoucnost domácích, kdy z řady šancí proměnili tu nejméně nápadnou, když si dávali přednost na hranici vápna Michal s Tomem, míč však neodehrál ani jeden a domácí Výhoda pohodlně volný míč uklidil do prázdné. Několikrát za Tomem zvonila branková konstrukce, dvakrát vzal gólovou radost domácím přesný a férový (stejně jako Martin na naší straně) domácí praporečník, poločasové skóre 2-0, tak pro nás bylo hodně milostivé. Druhá půle pokračovala v obdobném duchu jako první. Domácí zahazovali šance, ale dominovali ve hře. Možná proto občas hráli lehkovážně. Jako blesk z čistého nebe pak přišlo naše snížení. Po ojedinělé kombinaci 4 přesných přihrávek posílá Martin kolmici na Kuby, ten ustál souboj s obráncem a obstřelem bodýlkem na zadní tyč rozvlnil síť. Jenže naše radost netrvala ani minutu, když využil svůj náběh za obranu domácí kapitán Misař a také on sám před Tomem nezaváhal. Další naši chybu po pár minutách potrestal svou druhou brankou v zápase Navrátil. Zahazování domácích šancí pokračovalo, ale skóre se dlouho neměnilo. Trestat mohl Michal, ale po jedné z mála našich kombinacích, jeho střelu na poslední chvíli zblokoval obránce na roh, z něhož po závaru chybělo pár centimetrů Martinovi, aby doklepl míč do sítě. Přišla tak závěrečná 5 minutovka zápasu, kdy se s brankami roztrhl pytel. Nejprve si po rychlé akci na jeden dotek vyměnili míč Xavi, Romča a Kuba, který poslal do tutovky Martina, jehož srazil na čáře velkého vápna obránce, následný trestňák poslal o tyč do sítě prudkou ranou placírkou Romča 4-2. Jenže domácí nás rychle vrátili na zem, když během minuty dvakrát využil našich chyb Húserek na 6-2. Poslední slovo jsme pak v poslední minutě, kdy už obrany nefungovaly ani na jedné straně, měli my. Nejprve postupoval z úhlu na brankáře Kuba, jeho střelu domácí srazili na roh. Ten domácí odvrátili jen k pravé noze našeho kapitána Xaviho, který osamocen kolem penaltového puntíku napálil míč z voleje pod břevno domácí svatyně. Po rozehrávce již sudí odpískal konec. Konečné skóre je k nám a k námi předvedenému výkonu milosrdný. V příštím kole přivítáme v sobotu v 17:00 doma, po souhře výsledků tohoto kola, předposlední tým tabulky v malém derby z Miroslavi. Doufejme v lepší výkon našeho týmu, než jsme podali v Mikulově.