Sestava:                                             Vavroušek Tomáš

Sobotka Jiří     Vespalec Roman     Fiala Jan    Sobotka Karel

Štolpa Jakub              Novotný Martin

Střídání: 62. min Tomeček Alexandr za Novotného, 69. min Pelaj Jiří za Sobotky K.

Branky: 4. min Roman Vespalec 0-1, 26. min Trumpeš 1-1, 50. min Jančí 2-1,

56. min Mlýnek 3-1, 58. min Trumpeš 4-1, 62. min Zbránek 5-1.

Komentář: Po výborném výkonu v minulém kole s druhým týmem tabulky, jsme tentokrát zajížděli na půdu 4. celku do nedalekých Pohořelic. Na podzim jsme od nich doma utrpěli debakl 2-14, proto jsme chtěli navázat na týden starý výkon, založený na poctivé dřině, bojovnosti a hodně náročném běhavém bez míče způsobu hry, vyšperkovaný proměněním případných šancí. Lepší úvod jsme si nedokázali snad ani představit, i když domácí spustili kolotoč rychlých přesných přihrávek, první návštěva před jejich PÚ skončila faulem a následoval přímák z dobré pozice. Míč si postavil Romča a výstavní trefou rozvlnil síť domácí branky. To nám vlilo do žil potřebnou dávku sil a přes trvalou převahu domácích jsme dlouhých 22 minut drželi vedení. To potrestal chvilkovou nedůslednost kolem vápna domácí kanonýr Trumpeš a střelou z 12 metrů vyrovnal. Další šance jsme několikrát i silou vůle přečkali a před koncem půle mohli domácí potrestat za jejich nepřesnou koncovku. Po dalším faulu skoro v totožném místě jako před první brankou znovu postavil míč Romča, jenže tentokrát domácí góloš svůj tým podržel a ránu vyrazil. V posledních vteřinách se ještě domácí snažili o branku, když z uctivé vzdálenosti natáhl ke střele znovu Trumpeš, rána vypadala, že letí 2 metry nad břevno, ale vítr ji zastavil a padala pod břevno, naštěstí Tom zareagoval a míč s pomocí břevna zpacifikoval. O výsledku se rozhodlo za 17 minut na začátku druhé půle, do které jsme vstoupili hodně špatně. Domácí šli do vedení v 50. minutě, když využili až svoji třetí šanci. Nedokázali jsme se popasovat s vedoucí brankou domácích, naše hra se totálně rozsypala, a v rychlém sledu domácí přidali další tři branky, když dvě jsme jim vlastně úplně darovali. V té době jsme byli zralí boxerskou terminologií na ručník nebo technické KO. Litoval jsem, když už jsme u jiných sportů, že si ve fotbale nejde vzít timeout. Pokud jsme se po minulém kole, ale i výkonu z půle první tohoto zápasu, psychicky zvedli, těchto 12 minut nás znovu srazilo dolů. Jak se právě v úvodu druhé půle ukázalo, je u nás vše otázkou hlavně psychiky. Když nejde a nefunguje hlava, nedokážem bohužel ani bojovat a nemáme víru ve své schopnosti. Do konce zápasu už jsme se nedokázali zvednout, a jen díky lehkovážnému přístupu domácích v koncovce a možná i touze po hattricku domácího kapitána, další branky již nepadly. Nezbývá než se z prohry oklepat a začít znovu od poctivé práce a bojovnosti. V dalším kole to budeme opět nutně potřebovat, neboť přivítame v sobotu v 16:00 hodin vedoucí celek tabulky celek z Novosedel.