Brankář: Sobotka Lukáš
Obránci: Smíšovský Jakub, Kryška Ondřej, Janíček Adam
Útočníci: Tručka Jan, Princ David, Hora Tobiáš

Zápasy:
MK/Rakšice 4:1 Višňové                    Hora Tobiáš 2, Smíšovský Jakub, Kryška Ondřej
MK/Rakšice 4:2 Jevišovice                Tručka Jan 3, Smíšovský Jakub
MK/Rakšice 0:2 Hostěradice
MK/Rakšice 0:5 Hostěradice
MK/Rakšice 2:0 Jevišovice                Hora Tobiáš, Princ David
MK/Rakšice 2:1 Višňové                    Tručka Jan, Janíček Adam

Konečné umístění: 2. místo

Mladší žáci zahájili turnaj vítězně, kdy po velké aktivitě a velkém porci štěstí porazili domácí tým, který nastřelil v tomto zápase 2 tyčky a břevno. V tomto zápase jsme se ujali vedení po velmi krásném voleji Kuby z 15 metrů. Zápas jsme zlomili 3 minuty před koncem slepenými brankami. V dalším zápase jsme sehráli vyrovnané utkání, kdy jsme opět lépe zvládli konec zápasu a ukázali velkou trpělivost. Následné dvojutkání s Hostěradicemi bylo velkém tempu, a ze strany hostů ve velké agresi, kdy nás nepouštěli do zakončení a vytvářeli si velký tlak, díky naší malé aktivitě. První utkání jsme ještě dokázali držet krok, ale v dalším utkání nám soupeř ukázal, kdo má více natrénováno, což se jednoznačně ukázalo. V odvetném utkání proti Jevišovicím byla hra opět vyrovnaná, místy byl soupeř lepší. Ovšem pohledné kombinace ve finální fázi ukázali větší zkušenosti a zejména kombinace u druhé branky po trase Kuba, Honza, David byla ukázková. V posledním zápase nám už sil moc nezbývalo a šlo to vidět hned od úvodu utkání, kdy nás domácí zatlačili a zaslouženě vstřelili první branku. Nám se podařilo vzápětí vyrovnat, kdy roh Honzy si brankář srazil do brány. Půl minuty před koncem utkání jsme zahrávali další roh, kdy rozehrál Tobiš na Kuby, ten posunul Adamovi a Adam přesnou střelou k tyči stanovil konečné skóre zápasu a stal se tak posledním hráčem v poli co dokázal skórovat. Tento turnaj nám přes dobré výsledky ukázal naše nedostatky, zejména v naší aktivitě a pokrytí míče, které stále nemáme pod kontrolou.

MK/Rakšice 0:1 Hostěradice
MK/Rakšice 5:5 Višňové                     Urban Michal 2, Nejedlý Radim 2, Obrlík Michal
MK/Rakšice 2:3 Jevišovice                 Nejedlý Radim, Obrlík Michal

Konečné umístění: 4. místo

Starší žáci zahájili turnaj ve velké aktivitě, kdy jsme si po celý zápas vytvářeli velký tlak, ale zase jsme to byli my, kdy jsme po chybě nabídli soupeři brejk, který využili. Během minuty jsme dokázali srovnat, kdy svou 5. šanci konečně proměnil Víťa. Ovšem soupeř zase udeřil z brejku. Posledních 5 minut jsme si nedokázali vytvořit žádné šance, neboť se to každý snažil řešit individuálně. V dalším utkání jsme taktéž začali velice aktivně a vytvořili si šance, ale jde na nás vidět, že nám chybí jednoduchost v zakončení, bohužel hned z úvodu zápasu začala bolet Vítě kost pod kolenem, což ho prakticky vyřadilo ze hry a nastupoval pouze sporadicky. To nás oslabilo, neboť Víťova aktivita ve střelbě byla citelně znát. Soupeř nám vstřelil branku, na kterou jsme nedokázali odpovědět. Opět nás čekalo dvojutkání s Hostěradicemi. Nám se nevedlo prakticky nic a týmová souhra nebyl žádná. Valil se na nás jeden útok za druhým, kterým jsme nedokázali odolat a i hned od začátku jsme navíc prohrávali. Do dalšího utkání už nastoupil v brance Ďury a Radim šel do pole. Hra se mírně zlepšila, ale opět jsme si nedali za celý zápas více než 10 přihrávek. V tomto zápase Ďury vychytal ještě řadu šancí a ukázal, že jeho zákroky v hale patří momentálně k velice kvalitním. Po těchto zápasech jsem opakoval stále dokola, že pokud si nepřihrajeme, a nepomůžeme si, nemůžeme dát gól a tím pádem ani vyhrát. Hned od úvodu utkání bylo znát, že to chceme změnit. Znovu jsme ale prohrávali. Ovšem tentokrát se nám podařilo srovnat krok a otočit zápas. To nám ale nevydrželo dlouho a znovu jsme prohrávali. Nakonec jsme dokázali remizovat v posledních vteřinkách zápasu, kdy vyrovnával Radim. V posledním zápase jsme opět hráli vyrovnaně. Dokázali jsme vstřelit branky, ale tentokrát to byl soupeř, který minutu před koncem dal vítěznou branku. Tento turnaj nám ukázal obrovské herní nedostatky a drobnosti, co nám schází. Ovšem nám také ukázal, že kondici máme dobrou. Bohužel, co nám schází, je hra na míči a fotbalové myšlení, kdy některé situace řešíme zbytečně zbrkle. Pokud se ale tým nesemkne a nebude chodit na tréninky, budeme mít velký problém v sezóně. Doufám, že si to hráči vezmou k srdci a budou se chtít týmově i osobně zlepšovat. V sobotu jedou starší na turnaj do Pohořelic, kde změříme síly s FK Znojmo, Vojkovice, Novosedly, Pohořelice a Ivančice.