Sestava:                                                                     Sobotka Lukáš

Elederová Kateřina        Sviták Jan      Wieder Petr

Schwarz Petr

Střídání hokejově: Novotný Martin, Tručka Jan, Herman Ondřej, Ďuračka David, + malej Šťavlík

Branky: 21. min Jan Sviták (centr z rohu a vlastní), 29. min Jan Tručka 2-0,

39. min Jan Sviták 3-0, 47. min Michal Obrlík 4-0, 51. min Jan Sviták 5-0,

52. min Petr Schwarz 6-0, 59. min Ondřej Herman 7-0.

Komentář: Sobotním odpolednem se nám konečně rozjela nová soutěž a tím i mistrovské zápasy. Úvod byl z naší strany velice ospalý a hodně nepřesný. Soupeř nám naši hru velice znepříjemňoval aktivním napadáním, což nám dělalo velké problémy. 1. velkou šanci měl soupeř, kdy po kiksu v naší obraně získal míč a jeho střela byla ovšem nepřesná. Naše šance moc nepřicházely a když už tak jen slabé střely doprostřed branky. Postupem času se náš tlak zvyšoval, čím jsme si vytvořili řadu rohů, ovšem i naším pokusům scházela přesnost. Přeci jen jsme se dočkali úvodní branky. Ve 21. minutě šel zahrávat roh Hoja a jeho prudký centr před branku skončil od zad hostujícího hráče až v brance. Hosté začali být pasivnější a nám se začalo chtít hrát. Ještě do přestávky jsme navýšili naše vedení, kdy Tručka svojí aktivitou našel poskakující míč na penaltě a prudkou střelou uklidil míč do sítě 2:0. O přestávce přišla řada vysvětlování a hecování začít víc hrát. Druhý poločas už byl jednoznačně v naší režii. Kluci z přípravky se oklepali, opadla z nich nervozita a začali hýřit sebevědomím. Druhá půle začala velkou naší aktivitou a pěkně vytvořenými šancemi. 3. branku jsme přidali ve 39. minutě, kdy Julda obešel 2 hráče a chladnokrevně prostřelil hostujícího brankáře 3:0. To už jsme si začali na hřišti dělat se soupeřem, co jsme chtěli a nic jim nedovolili, pouze propagační pokusy, se kterými si poradil Ďury, který o poločase nahradil Lukáše. 4. gól přidal Michal, kdy si našel odražený míč z rohu a technickou placírkou vymetl šibenici z 15 metrů. O 4 minuty později jsme opět zahrávali roh. Míč si postavil Julda a k překvapení všech jeho prudký centr skončil v brance 5:0. Hned o minutu později doklepával Schwarz do prázdné branky a i on se konečně dočkal po několika zbrklých šancích, které měl. Poslední branku přidal Herman, kdy střelu jednoho z našich hráčů doklepl do opuštěné sítě a stanovil tak konečné skóre 7:0.

Hodnocení: Úvod zápasu byl na naší straně velice nepřesný. Na našich hráčích byla vidět nervozita a strach, že něco pokazí. V 1. půlce nám chyběl důraz a rychlost, která by na soupeře platila, ovšem naše akce jsme si vlastními chybami zbrzdili, což nás svazovalo daleko více. Na hřišti jsme dominovali a vcelku pohlednou hrou jsme dokráčeli k pohodlnému vítězství na které jsme se nadřeli zejména v 1. půlce. Druhá půle byla úplně odlišná. Hráči splnili takřka všechny připomínky, které jsem měl o pauze a ukázali, že čím více si pomáhají, tím lépe funguje naše hra. Jsem velice rád za kluky z přípravky, kteří se postupně zapracovávají do kolektivitu a ukazují svojí kvalitu. Těší mě, že vyšla premiéra Honzovi a Ondrovi, kteří na svoji 1. branku v žácích nemuseli čekat dlouho. Peťa už se zapracoval do kolektivu na podzim a přidal si další branku do své sbírky. Další Velikonoční víkend máme volno, což zrovna přijde vhod. Další utkání sehrajeme ve Višňové 23.4. v 10:15.