Sestava:                                                                      Ďuračka David

Janíček Adam       Obrlík Michal       Princ David

Elederová Kateřina     Sviták Jan       Wieder Petr

Hora Tobiáš

Střídačka: Sobotka Lukáš

Branky: 20.min Kateřina Elederová z penalty, 40.min Kateřina Elederová, 58.min Michal Obrlík

Místo tréninku jsme si zajeli zahrát přátelské utkání do nedalekých Vedrovic. Zdejší nováček nemá žádné zkušenosti s utkáním, neboť se do soutěže budou přihlašovat až nadcházející sezónu. Ještě před utkáním se dalo očekávat, že budeme diktovat tempo hry a tvořit hru. Hned od úvodu utkání jsme zatlačili soupeře na jejich polovině, který zahltil své pokutové území hned 6 hráči a nám dělalo velký problém se dostat před branku. Domácí pouze odkopávali a my si tak mohli vyzkoušet hru na míči a obehrávání domácí zdi. Hned v úvodu jsme si dokázali zejména po pravé straně vytvořit dobré šance, ovšem centry před domácí svatyni, která byla pečlivě střežena vysokými čahouny dokázala všechny míče odvracet. Nejvíce byla zaměstnávána Katka neboť naše rozehrávka chodila po ose Michal, Adam a Katka, která v úvodních šancích zklamala a její střely měly buď nedostatečnou razanci nebo byly nepřesné. Ještě před první brankou jsme měli možnost přímého kopu. Michalův pokus k levé tyčce dokázal brankář vyrazit. Po 20ti minutách hry jsme se přeci jen dočkali úvodní branky. Po kombinaci ve středu hřiště přišel faul ve vápně na jednoho z našich hráčů a byla nařízená penalta, kterou Katka s přehledem uklidila přesně k levé tyči. I nadále jsme měli vysokou převahu a na soupeře se valil jeden útok za druhým, ovšem většina našich akcí končila u vápna soupeře, kde na nás čekalo velké množství hráčů s čímž jsme měli veliké problémy. Proto v zápase docházelo k neustálým rošádám. Velkou část zápasu strávil Hoja na stoperovi a Michal ve středu zálohy. Další variantu, kterou jsme si v tomto zápase mohli vyzkoušet bylo přesunutí Katky na střed zálohy, kde si vedla vcelku dobře. I domácí zahrozili před přestávkou, kdy po chybné naší rozehrávce vyslal propagační střelu domácí útočník, s kterou si Ďury lehce poradil. Druhá půle byla ve stejném duchu jako ta první. Marné dobývání domácí branky utnula až Katka, kdy v rychlosti obešla 2 hráče a přesně uklidila k tyči 2:0. To nás natolik uklidnilo, že jsme v rozehrávce začali dělat velké chyby, což využíval soupeř a pokoušel se hrozit z brejků. Většinu těchto šancí odvrátila obrana nebo Ďury v brance. Naším útokům po celou dobu zápasu chyběla častější a přesnější střelba, což nám ukázalo velké nedostatky. V tomto zápase nám chyběl někdo, kdo by to dokázal vzít na sebe a častěji zakončovat. Všichni naši hráči se snažili neustále někoho hledat v lepší pozici, což nám soupeř vždy odkopl z kopaček. Naším nejčastějším střelcem byl Tobiáš, ovšem jeho střelám chyběla větší přesnost. Pár minut před koncem utkání , kdy už sestava byla hodně promíchaná si Hoja na levé straně narazil míč s Davidem v útoku, ten mu jej vrátil a Hojova střela orazítkovala břevno. Poslední gólovku si sám pro sebe vytvořil Michal, když obešel na středu 2 hráče a svoji dělovku uklidil přesně do šibenice. Poté přišla další jedovatá střela od Michala, ovšem s tou už si domácí brankář poradil. Po konečném hvizdu byly k vidění ještě penalty. Nakonec všichni naši hráči 1 penaltu proměnili i když někteří na více pokusů. Za každou nepovedenou penaltu z našich řad bylo 10 kliků. Tobiáš proměnil až 4. penaltu, to samé Totti a Adam.

Výhra byla velice vydřená, ale zasloužená. Tento zápas nám ukázal, jak těžké je dobývat obranu, která brání v 7 lidech 15 metrů od branky. Něco jako v Evropě San Marino. Doufám, že tento zápas soupeři ukázal na čem ještě musí zapracovat. Odvetné utkání na domácím hřišti je naplánováno na víkend 20.-21. 5 v Rakšicích. V sobotu od 13 hodin sehrajeme 4. přípravné utkání na domácím hřišti a soupeřem budou sousední Ivančice. Přijďte se podívat a podpořit nás s velice těžkým soupeřem.