Sestava:                                                           Vavroušek Tomáš

Obrlík Michal      Fiala Jan     Štolpa Jakub     Elederová Kateřina

Janíček Adam                  Sviták Jan

Střídající hokejově: Stadler Jiří, Bednář Jakub

Branky: 16. min Procházka 1-0, 24. min Škubal 2-0, 27. min Koňařík 3-0,

32. min  Procházka 4-0, 50. min David Stadler 4-1.

Komentář: V sobotu jsme zajížděli na půdu FK Znojmo. Na srazu se nás sešlo pouze 13. Z mnoha důvodů se nedostavili někteří naši hráči. Důvodů omluvenek bylo hned několik například oslava narozenin, nachlazení nebo důležitější zápas v jinačím týmu. Proto plán byl jasný, přijet a neodvézt si pořádnou nakládačku. Jelikož se náš Super trenér Machec po cestě z malého fotbálku zapomněl na blondýně, kde nešlo odolat několika kouskům rezavého moku, odjížděl trenérský štáb do Znojma ve složení Erkol, Sviták. Po cestě autem se plánovala sestava, která dokáže odolat Znojemským nájezdníkům a pokusí se jim co nejvíce znepříjemnit cestu k 1. místu v Okresním přeboru. Po příjezdu do Znojma jsme věděli, že nás čeká velice složitý úkol, neboť jsme měli soupeře dva. Tím prvním soupeřem už byl zmiňovaný soupeř a tím druhým bylo velice nebezpečné teplo. Naše taktika zazněla v kabině jasně, bránit, bránit a zase bránit a co nejvíce zmenšovat hřiště soupeři. Úvod zápasu se nám podařilo úspěšně vzdorovat tlaku domácích, neboť jsme plnili všechny pokyny a domácí jsme pouštěli jen k našemu vápnu, kde jsme jim odkopávali míče a vytahovali hru pořád co nejdále od naší branky. Po několika šancích Znojma, které skončili vedle nebo nad naší brankou, se náš velice mladý útok dostal do dobré příležitosti, ve které na velkém vápně střílel Hoja a provětral doposud neprověřeného brankáře. V 16. minutě se odkop z našeho vápna dostal pouze k hostujícímu hráči, u kterého nikdo nepochopitelně nestál a ten měl dostatek času "vypálit" takovou šmudlu z 25 metrů, která projela Tomášovi pod rukama, a rázem to bylo 1:0. Znojmo se během dalších minut stále pokoušelo dostávat do šancí, ale při tak malém prostoru, který jsme jim dávali, všechno končilo mimo naší bránu, nebo u kopaček našich Dobelických stoperů, které stále musel Erky nabádat k tomu, aby co nejvíce vytahovali hru a znepříjemnili Znojmu sobotní odpoledne. Ve 24. minutě přišel další trest z 25 metrů, který skončil u naší pravé tyče, který přišel znovu po nedůrazu ve středu hřiště. Balon měl co dělat, aby doskákal za brankovou čáru, ale i tak Tomáš na střelu nedosáhl a stav zápasu se změnil na 2:0. Během posledních10ti minut naší stopeři už dále nechtěli vytahovat hru a umožnili Znojmu hrát na velikém prostoru, z kterého jsme dostali do poločasu ještě další 2 branky, poločas končil hrůzostrašným výsledkem 4:0. Po prvním poločase jsme zaslouženě prohrávali 4:0. O přestávce naši hráči dostali nové pokyny, a pochopili, že taktika, kterou jsme jim řekli před zápasem, mohla fungovat, kdyby plnili to, co měli. Proto plán na 2. půli byl jasný. Velice špatně hrajícímu Znojmu, kterému jsme v 1. půli darovali 3 góly, dát nějaké góly a zdramatizovat zápas. 2. půle byla jako vyměněná. Náš tým přehrával domácí a do ničeho velkého je v 2. půli vůbec nepustil. Naopak náš tým se dostával do velice dobrých šancí, které míjeli domácí svatyni. Stoperské duo se přemístilo z obrany do útoku a hned bylo znát, že domácí se ještě můžou strachovat o výsledek. Ve středu obrany byla dvojice Katka a Kuba, který v sobě našel zranění, s kterým se prostě hrát nedá, ale v dorosteneckém zápase nám ukázal, že se jednalo pouze o slabý výpadek jeho formy, takže se nemusíme obávat jeho absence v posledním domácím zápase. V 50. minutě jsme se přece jen dočkali úspěchu vstřelené branky po sólovém úniku Stadlera a dokázali jsme korigovat výsledek na 4:1. Do konce zápasu jsme ještě domácí zatlačili do jejich vápna, ale znovu skórovat se nám již nepodařilo. Musím říct, že mě mrzí hra v 1. půlce, která ovlivnila celý zápas. Mohli jsme odjíždět s daleko lepším výsledkem, než je 4:1. Naším nejmladším a zároveň nejlepším hráčem byl jednoznačně Janíček, který se dokázal vypořádat se staršími žáky a jeho bojovnost by si k srdci měl vzít celý náš tým. V posledním ligovém zápase hostíme 4. Hrušovany, s kterými svedeme souboj o 3. místo. Výkop zápasu je v neděli ve 14:30 na domácím hřišti.