Sestava:                                                         Vavroušek Tomáš

Střídající hokejově: Pečer Marek Jan, Hora Tobiáš, Stadler Jiří, Sobotková Nela,

Pečerová Viktorie, Janíček Adam, Mitura Zdeněk.

Branky: 30. min Kročil 1-0, 44. min Čech O. 2-0, 57. min Jakub Štolpa 2-1.

Komentář trenéra Zidana:

Na 2. kolo jarních bojů o Přeborníka okresu jsme vyjeli do Miroslavi. S vítězem naší podzimní tabulky jsme v letošní sezóně změřili síly už počtvrté a ve všech předchozích případech jsme vždy po vyrovnaném průběhu utkání nakonec těsně padli. Povzbuzeni dobrým výkonem ve 2. poločase a vítězstvím v posledním zápase s Jevišovicemi jsme do fotbalové obce s krásným přírodním pažitem odjížděli s velkým odhodláním nepříznivou bilanci zlomit. Naše ambice trochu mírnila situace při předzápasovém podávání rukou, kdy jsme si s trenérem Ondrem Klučkem, mezi střelcem Kročilem a dalším miroslavským robustním kolohnátem hrajícím střední zálohu, připadali jako mladší žáci sami. K utkání se nám ale dostavila stejná skvadra jako naposled, takže jsme pouze malinko poupravili rozestavení a šlo se na věc. Jak jsme končili minulý domácí zápas, tak jsme vlétli do tohoto. Domácí jsme v úvodu zatlačili a vytvořili si pár slibných příležitostí. Hned v 5. minutě se mezi miroslavskými stopery krásně uvolnil Kuba a postupoval sám na bránu. Tentokrát netradičně zvolil lob přes gólmana, navíc levou nohou a k dokonalosti chybělo málo. Poslední obránce však nakonec míč tak tak vykopával z brankové čáry. O chvíli později orazítkoval Honza F. z přímého kopu břevno a zadní tyč těsně minul Kubův rohový kop točený přímo do brány, tedy specialita trenéra Erkyho, který na tento kop vlastní patent. Po úvodní čtvrthodině, která nám herně vyšla, se hra vyrovnala. Domácí se však dlouho nedostávali na dostřel, a co prošlo, s přehledem pochytal náš nejlepší hráč v zápase Tomáš a výborný zápas hrál také Jirka Sobotka. Miroslavští nejčastěji hrozili z pravé strany prostřednictvím obrovitého Kročila, na jehož úchvatnou akceleraci jsem neměl nárok ani já, coby pomezní rozhodčí. Ukazovalo se, že se miroslavští kluci ve Zbrojovce Brno, které jezdí pomáhat do 1. žákovské ligy, rozhodně něco přiučili. A při jedné takové akci ve 30. minutě se Kročil po naší zbytečné chybě u autové čáry dostal až před Tomáše, kterého střelou napříč po zemi prostřelil 1:0. Do druhé půle jsme samozřejmě nastupovali s cílem rychle vyrovnat. Opak byl ale pravdou, když se po necelých 10 minutách dostal k odraženému míči po rohovém kopu miroslavský Čech a navýšil vedení na 2:0. To nás donutilo hru otevřít. Dopředu se vysunul David, ale gólové příležitosti nepřicházely. To na druhé straně čaroval Tomáš, čímž nás držel ve hře o body. V 57. minutě si David poprvé pomohl přihrávkou na Kuby. Ten utekl svému obránci, nezpanikařil a doběhl až k brankáři, kterého prostřelil levou nohou z úhlu přesně k zadní tyči. Tak, jak to má vypadat 2:1. Poté jsme si vytvořili ještě několik šancí k vyrovnání. Kubova dalekonosná střela z úhlu skončila těsně nad, z přímého kopu se netrefil David, pěknou střelou napříč se prezentovala Katka, náš tajný trumf do útoku. A asi poslední příležitost na bod v tomto utkání měl znovu Kuba, který málem potrestal lajdáckou rozehrávku domácího brankáře. Náš štírek však pod tlakem šikovného miroslavského stopera balón do branky nedopravil, a tak jsme s Miroslaví znovu prohráli o 1 gól. Né že by prohra Rakšic s elitním výběrem Miroslavi po vyrovnaném průběhu v jakékoliv věkové kategorii znamenala neúspěch, ba naopak. Takové zápasy kluky i holky posunují výš. Jinak dobrý dojem z utkání bohužel kazí výkony několika zkušených kluků, kteří si občas dělají na hřišti, co chtějí. Celkově ale všem děkuji za bojovný výkon a o body musíme zabojovat příští neděli od 14:00, kdy žáci hrají doma předzápas chlapům proti Tasovicím. S Tasovicemi samozřejmě hrají žáci, nikoliv chlapi  Tak budeme rádi, když přijdete kluky po nedělním obědě podpořit.