Sestava:                                                    Hrubý František

Čech Pavel        Fiala Jan     Stadler David     Sobotka Jiří

Kylián Jan      Obrlík Michal     Grzondziel Radek    Hrdlička Jiří

Štolpa Jakub                 Elederová Kateřina

Střídající hokejově: Hrdina Jakub, Sobotková Nela, Hora Tobiáš, Janíček Adam, Stadler Jiří.

Branky: 65. min Jakub Štolpa 0-1, 67. min Jakub Štolpa 0-2, 69. min Kratochvíl 1-2.

Komentář:

Protože tabulka naší soutěže pro tento rok čítá pouze 5 celků, byla v dalším zápase na programu již první odvetná utkání týmů, jenž se proti sobě postavili v 1. letošním kole. Pro nás to představovalo výjezd do Jezeřan, které jsme předtím doma zdolali vysoko 6:0. Oproti úvodnímu letošnímu zápasu nám citelně chyběla brankářská jednička Tomáš a nemocný H. Hrubý. Kromě nich se nedostavil ani zraněný Kuba Bednář a hodový střelec Hoja, který se účastnil nepřetržitého a vyčerpávajícího pětidenního Mistrovství světa v NONSTOP rybaření na Mušově. Trn z paty nám naštěstí vytrhnul náš rozsáhlý skautský tým – hledačů a lovců mladých fotbalových talentů, který se v posledních týdnech opravdu činil. Naše řady na tento zápas nejprve rozšířili Honza Kylián a Kuba Hrdina z petrovické líhně, kteří tak odehráli vůbec své první soutěžní minuty v životě. A protože naši skauti jsou kluci šarmantní, k týmu se připojily také 2 slečny – Katka Elederová a Nela Sobotková. To v sestavě soupeře z Jezeřan jsme zaznamenali ještě větší nebo spíš vyšší změny. Mám pocit, že při minulé konfrontaci s jezeřanskými byl nejvyšším hráčem v poli náš David Stadler. Tentokrát by v soupeřově týmu patřil spíš k trpaslíkům. Ale v Jezeřanech kluky tahají za uši už od mala, to je známá věc. No brankářka Drewniaková, která u nás lovila ze sítě 6 kousků a do brány se postavila i tentokrát, se mezitím podle zápisu o utkání přejmenovala na Vodičkovou a za 2 měsíce stihla zestárnout o 4 roky a někteří jezeřanští kluci zase změnili svou visáž úplně. Ale raději nechme porovnávání a pojďme k samotnému průběhu hry. Zápas se začal za silnějšího větru, který se později změnil ve vichřici, což utkání samozřejmě částečně ovlivnilo. A tento zápas tak silně připomínal nedávné vystoupení A týmu v Únanově (teda naštěstí vyjma karet za nesportovní chování či nebezpečné hlavičkování). Lépe začali domácí, kteří si od úvodu právě s podporou větru vytvořili tlak. Veškeré naše odkopy a výkopy končily na obranné polovině a vysocí, rychlejší hráči soupeře se dostávali do šancí. Celá naše defenzíva ale znovu zahrála excelentně. Drtivou většinu jezeřanských akcí zastavil stoper David a musím vyzdvihnout ještě Pavla, který podal obětavý výkon na hranici vyčerpání. Klobouk dolů, tolik sprintů po sobě bych já teda rozhodně nedal! Ale skvěle se začlenili i noví hráči a celý tým znovu podal kolektivní, bojovný výkon, díky kterému jsme soupeře pouštěli jen do minima vyložených příležitostí. V 1. půlce jednu takovou zlikvidoval náhradní brankář Franta, další skončila na břevně a v poslední domácí střelec Frantu fauloval. My jsme v první půli hrozili jen sporadicky a největší šanci, přímý kop z hranice šestnáctky, zazdil David. Poločas tedy skončil bez branek. Do druhé půle jsme vstoupili s podporou větru my a hra i šance na bodový zisk se vyrovnali. Velké příležitosti na té či oné straně ale dlouho nepřicházely. S tímto protivníkem už se přeci jen známe delší dobu, a tak na jedné straně byl dvěma zkušenými a rychlostně dobře vybavenými stožáry osobně bráněn náš elitní střelec Kuba. Naši obránci zase nedávali prostor domácím ofenzivním hvězdám. Opticky měli domácí mírně navrch, vznikající nebezpečí však téměř beze zbytku hasil tentokrát nejlepší hráč na hřišti David. Největší šance na rozhodnutí zápasu tak přicházely netradičně z volných přímých kopů. Domácí hrozili hlavně z rohů, se kterými si naše obrana, v čele s Frantou dokázala se štěstím poradit. My jsme zase kopali několik trestných kopů, které se s vydatnou podporou větru měnily v parádní projektily. Jezeřanská gólmanka však byla vždy na místě, před jejím výkonem vážně smekám. Když už se zdálo, že se zápas nezadržitelně chýlí ke kurióznímu výsledku žákovské kopané, postavil si David v 65. minutě další trestný kop, brankářka ho robinzonádou jen vyrazila a u míče byl první Kuba 0:1. O minutu později se s balonem, celkově asi podruhé v zápase rozběhnul Radek, pomocí několika šprajců nezištně přešel přes 2 strážce a navíc ideálně předložil Kubovi do běhu, který balon píchnul do sítě 0:2. Otřeseným domácím už pak vyzbyl čas pouze na korekci výsledku, když Kratochvíl trestuhodně přešel přes 3 naše obránce 1:2. Sportovně musím uznat, že takto poskládané jezeřanské mužstvo bylo v probíhající sezóně naším jednoznačně nejtěžším soupeřem. O to víc si této výhry musíme cenit.