Sestava:                                                          Záviška Ondřej

Střídající hokejově: Grzondziel Radek, Obrlík Michal, Janíček Adam, Pečer Marek Jan, Hrdlička Jiří, Stadler Jiří

Branky: 17. min Urban 1-0, 23. min Urban 2-0.

V 47. min nedal Fiala Jan PK

Komentář:

V neděli nás čekal další těžký venkovní zápas v Hrušovanech, s fotbalově nejvyspělejším mužstvem tabulky. Z naší strany úvodní dvacetiminutovka patřila tentokrát Karlovi. Diváky, kromě neortodoxního způsobu vedení míče, kdy mu na přeběhnutí celého hřiště stačí pouhé 3 doteky, udivoval také gymnastickými prvky. Jen v úvodní čtvrthodině vystřihnul salto, přemet stranou a 3 parakotouly. Pravdou je, že jeho aktivita a zápal do hry by měly být pro ostatní spoluhráče příkladné!! To před naší brankou se mezitím hrál fotbal. Domácí zahrozili poprvé v 10. minutě, kdy se úvodním zákrokem blýsknul náš „Man Of The Match“ (pro tebe Ondro teda „Spieler der Begegnung“). V té době se do hry nejvíce zapojoval hráč s číslem 8 Urban, kterého jsme začali nebo teda spíš chtěli začít bránit osobně. Paradoxně zhruba 2 minuty po tomto tahu právě Urban otevřel skóre 1:0. Po obdržené brance jsme přeskupili řady, Urban dostal nového strážce a … za 5 minut Urban další střelou z bezprostřední blízkosti zvyšuje na 2:0. Poprvé se k němu míč dostal od naší levé lajny, podruhé zprostřed. V obou případech ale Urban zůstal v šestnáctce trestuhodně neobsazen! Soupeř mohl v první půlce přidat i další branky, proti však byl unser Bestspieler a pochvalu tentokrát zaslouží také hlavně Pavel, který všechny problémy na své straně hřiště řešil s přehledem. Snížit naopak mohl Kuba, ale z jedné dobré, ani z jedné tutové šance gólmana nepřekonal.

Druhý poločas byl z naší strany povedenější, hra se vyrovnala a přicházely tutové šance, které proti takovému soupeři prostě musíme proměnit. Nejprve samostatný únik hodně špatně řešil Lukáš, pak se po nádherné Honzově přihrávce mezi beky dostal do samostatného nájezdu Kuba, ale balon v rozhodující chvíli netrefil dobře. Ve 47. minutě jsme navíc dostali výhodu pokutového kopu. Honza si však směr své střely na poslední chvíli rozmyslel, vystřelil doprostřed nahoru a domácí brankář penaltu vytěsnil na roh. Honzovu umístění střely se, v nadsázce řečeno, ani nedivím. Byla to naše jediná rána pod víko v celém zápase. Branek z dálky pod břevno přitom v žácích padá víc než dost. Nám se v této činnosti zatím vůbec nedaří, ať už vinou deště, větru nebo nedoléčených zranění. Poté už dostal příležitost vyniknout zejména Ondra, který nejenomže všechno bravurně polapal, ale ještě během zákroků stíhal odhalit a seřvat viníky soupeřových šancí. Nakonec se neujala ani střela Kuby po pěkné spolupráci s Hojičem, jenž se protivníka, který na oběd sní i 6 knedlíků, rozhodně nezalekne. V tomto směru musím vyzdvihnout ještě Marka Pečera, od kterého se zanedlouho můžeme dočkat velkých výkonů. Příští zápas končíme náš dlouhý venkovní trip v Božicích.