Sestava:                                                            Záviška Ondřej

Čech Pavel     Stadler David     Dvořák Karel    Sobotka Jiří

Sobotka Karel   Hrubý František   Štolpa Jakub   Fiala Jan    Tunka Robert

Sviták Jan

Střídající hokejově: Obrlík Michal, Hrdlička Jiří, Bednář Jakub, Stadler Jiří, Janíček Adam, Pečer Marek Jan.

Branky: 10. min Jakub Štolpa 0-1, 12. min Jan Fiala 0-2, 15. min Lang 1-2, 22. min Lang 2-2,

25. min Novotný 3-2, 38. min Kratochvíl 4-2, 58. min Kratochvíl 5-2.

Komentář: K dalšímu utkání jsme jeli do Jezeřan. Fyzicky vyspělého mužstva soupeře, které si v poslední době oblíbilo dvouciferné výhry, a v jehož středu vyčnívá obrovitý střelec Lang, jsme se od začátku rozhodně nezalekli. Protivníkova nejlepšího hráče jsme bránili osobně a navíc nám skvěle vyšel začátek. Na pravé straně se v 10. minutě zápasu nejprve pěkně uvolnil Kuba, utekl svému strážci, a ačkoliv byl mírně z úhlu, neomylně našel cíl 0:1. O 2 minuty později jsme vedení zdvojnásobili. Davidův volný přímý kop domácí brankář pouze vyrazil k volnému Honzovi, který s jeho dopravením na místo určení neměl problém 0:2. V 15. minutě se pak poprvé s míčem rozběhl Lang, dvěma skoky předskočil Frantu a směrem k bráně vyvinul obdivuhodnou rychlost. Obešel ještě další dva naše obránce a zakončil nechytatelnou bombou napříč od tyče 1:2. Tím nastartoval rozhodující desetiminutovku utkání. Ve 22. minutě si nejlepší hráč zápasu Lang postavil přímý kop na polovině hřiště. A ačkoliv všichni zúčastnění včetně Ondry v bráně tušili, co přijde, Lang dělovkou pod břevno, a tedy gólem z půlky vyrovnal na 2:2. O 3 minuty později završil obrat Novotný hodně lacinou střelou za vápnem, kterou Ondra neudržel 3:2. Nutno dodat, že my jsme si v druhé polovině poločasu už žádnou vážnější akci nevytvořili, i vinou slabší fyzické kondice. Do druhé půle jsme nastupovali s cílem pokusit se zabojovat o bodový zisk. Rychle nás však zchladil Kratochvíl, který zůstal v nebezpečné pozici neobsazen, pohrál si s Davidem a zavěsil krásně do vinglu 4:2. Poté jsme hru více otevřeli, do 2 nebezpečných pozic se dostal Kuba a do jedné tutové David. Na druhé straně hrozil především Lang, který vytvářel svým spoluhráčům dobré příležitosti. Z jedné takové udělal za zápasem gólovou tečku znovu Kratochvíl a domácí tak zaslouženě zvítězili 5:2. Hlavním pozitivem ze zápasu tak zůstává, že se mače zúčastnil náš dorostenecký kouč a skaut v jedné osobě Roman, který si s u žáků po sezóně končícím Langem domluvil přátelské posezení u kávy. V závěru si odbyli premiéru v našem dresu Adam Janíček a Marek Jan Pečer.

Starší a fyzicky vyspělejší soupeře musíme přehrávat kombinačně. Čeká nás ještě spousta práce, abychom toho byli schopni. Ročníky 2003 a mladší se do hry více dostanou příště v Olbramovicích.