Sestava:                                                                             Záviška Ondřej

Čech Pavel        Stadler David       Fiala Jan        Sobotka Jiří

Sobotka Karel        Štolpa Jakub        Hrubý František        Grzondziel Radek

Bednář Jakub                                  Obrlík Michal

Střídající hokejově: Sviták Jan, Tunka Robert, Stadler Jiří

Branky: 30. min Jakub Štolpa 1-0, 45. min David Stadler (PK) 2-0, 59. min Dukát Samuel 2-1.

Komentář: První a zároveň předposlední domácí jarní zápas jsme sehráli s Šanovem, který se v tabulce nacházel hned bod za námi. Soupeři jsme navíc dlužili kontroverzní porážku z před půl roku, a tak měli kluci o motivaci postaráno. Píšťalku si tentokrát naštěstí vzal delegovaný sudí Záviška a zápas zvládal s přehledem. Od úvodních minut utkání jsme byli nebezpečnějším týmem. Na stoperských postech se vedle sebe vinou menších zranění postavili David s Honzou, kteří zkušeně čistili prostor před naším vápnem, a za celý poločas jsme soupeře nepustili snad do jediné vážnější šance. Musím vyzdvihnout také výkony Pavla s Jirkou na krajích obrany, kteří oba odehráli dobré utkání. Vepředu si zase v nepříliš rychlostně ani takticky dobře vybavené hostující defenzivě udělal den otevřených dveří Kuba. Ten se jen v 1. půli dostal ke 2 střelám z dobré pozice a 3 samostatným únikům, z nichž proměnil až ten poslední ve 30. minutě 1:0. Mezitím šel na bránu sám i Karel a soupeři tradičně zatápěl Hojič. Takže sečteno podrženo, s jednobrankovým poločasovým vedením jsme na lavičce spokojení být nemohli. Na začátku druhé půle navíc ze hry odstoupil Kuba, doprostřed jsme místo něj nasadili defenzivnějšího Karla a hra se vyrovnala. Bylo jasné, že nás vinou slabé produktivity z prvního poločasu čekají ještě perné minuty. Ondra v bráně tentokrát naštěstí ráno vstal pravou nohou a Kubovo místo se podařilo zacelit Frantovi, který se ve 2. poločase po spolupráci s Hojičem dostal do 2 samostatných úniků na bránu. Nejprve ustál faul posledního obránce, postupoval dál, ale z 10 metrů brankáře nepřekonal. Ve druhém případě ve 45. minutě byl faulován ve vápně a nařízenou penaltu proměnil David střelou pod břevno 2:0. V 59. minutě se hostující Dukát po naší jednoduché ztrátě míče řítil na Ondru a nechytatelně snížil na 2:1. Takže Ondra si svou první nulu v životě nepřipsal ani tentokrát. Hosté cítili šanci na bod, následná dalekonosná rána naštěstí minula naší bránu a další náznaky šancí už naše defenziva vyřešila. Pojistku mohl v závěru přidat navrátivší se Kuba, který však obě své příležitosti špatně vyhodnotil. Tentokrát jsme to ubojovali, ale v Jezeřanech nás určitě čeká těžší oříšek.