7. kolo OS žáci       Jaroslavice/Micmanice - FC Rakšice

Sestava:                             Hrubý František

Střídání hokejově: Sobotka Karel, Grzondziel Radek

Lavička: Hrdlička Jiří, Stadler Jiří

Branky: 24. min Jan Fiala (PK) 0-1, 29. min Michal Obrlík 0-2,

35.+1. Juhaňák 1-2, 44. min Jakub Štolpa 1-3,

48. min Juhaňák 2-3, 49. min Juhaňák 3-3, 55. min Juhaňák 4-3,

65. min Vala 5-3, 69. min Juhaňák 6-3.

Komentář: Teprve v 7. kole jsme zajížděli k prvnímu venkovnímu zápasu. V dalekých Micmanicích jsme nejprve čekali, až se domácí dokochají zápasem přípravky a teprve poté začali s lajnováním hřiště. Zápas proto začal se čtvrthodinovým zpožděním. Úvodní půle patřila našim barvám. Občas se povedla i pěkná kombinace, ale dlouho jsme byli s koncovkou na štíru. Zvláště pak Štolpa, který  zahodil 3 pěkné šance. Nakonec jsme se dočkali vedoucí branky z pokutového kopu, po faulu na pronikajícího D. Stadlera. Penaltu bezpečně proměnil Jan Fiala. Za 4 minuty to bylo již 0-2, Štolpa vysunul po levém křídle Michala Obrlíka, který mířil přesně k bližší tyči. Dvougólové vedení jsme však do půle neudrželi. V nastavení prošel naši obranou nejlepší domácí hráč Juhaňák a mířil přesně. Začal tak své gólové představení. Ještě v úvodu druhé půle jsme hráli aktivně a po rychle rozehrané standartce prošel do koncovky Jakub Štolpa a křížnou střelou rozvlnil domácí síť potřetí. Domácí měli však připravenou rychlou odpověď, srovnali během jediné minuty a byl to znovu Juhaňák, který znovu prošel a v koncovce nezaváhal. V 55. minutě už domácí vedli, když znovu Juhaňák trestal chybu Hrubého v naší brance z přímého kopu z velké vzdálenosti. Snaha o vyrovnání se našim klukům upřít nedá, ale bylo to spíše křečovité a domácí z rychlých útoků trestali naše chyby i nadále. Skóre se tak zastavilo na konečných 6-3. Kluci si musí uvědomit, že fotbal je hra kolektivní, a že nás na hřišti hraje 11. Nemůžou vše hrát jen přes dva klíčové hráče. To soupeř většinou rychle pochopí a pohlídá si je.