1. kolo OS žáci                 FC Rakšice - Práče

Sestava:                                          Záviška Ondřej

Sobotka Jiří      Štolpa Jakub       Stadler David    Obrlík Michal

Sviták Jan             Bednář Jakub

Nebyl, kdo by střídal

Branky: 40. min David Stadler 1-0, 45. min Jakub Štolpa 2-0,

49. min Řihák Petr 2-1, 68. min nedali hosté PK

Komentář: V úvodním zápase nové sezony jsme přivítali hosty z Práčí. Všeobecné naše očekávání v předpokládaném přídělu branek v naší síti se nekonalo. Již ve 3. minutě se po narážečce mezi Stadlerem a Štolpou řítil sám na brankáře první jmenovaný, ale hostující brankář jeho tutovku skvěle zlikvidoval. Za pár minut se objevil znovu sám před brankářem Stadler, ale ani jeho další loženka v síti hostující branky neskončila. Také hosté se činili a vytvářeli si šance, ale Záviška v naší brance ve svém 1. zápase čaroval a dodával svým spoluhráčům jistotu. Další naši šanci zlikvidoval vynikajícím zákrokem hostující brankář, když dokázal konečky prstů vytáhnout přímák Štolpy do levé šibenice. A dokázal zlikvidovat i další samostatný únik Stadlera 5 minut před poločasovým hvizdem sudího. Potrestat naši střeleckou neproduktivitu mohl hostující útočník, který ale také minul zařízení z 5 metrů. Branky jsme se nakonec v 1. půlce dočkali, ale mladičký sudí ji nesprávně neuznal pro domnělý ofsajd Štolpy. I do 2. půle jsme vstoupili aktivně a tentokrát se již třepotala síť za zády hostujícího brankáře. V branku proměnil svůj další souboj tváří v tvář po kličce brankáři David Stadler 1-0. Veliká radost našeho mladého týmu neznala mezí. A po 5 minutách bylo ještě veseleji. Stadler prostrčil míč za obranu hostů a Jakub Štolpa na dlouhou nohu podél vybíhajícího brankáře rozvlnil síť podruhé. Hosté chvíli lapali po dechu, ale za 4 minuty snížili po standartce hlavou. Postupně si dokázali vytvářet šance i tlak, ale naše obětavě hrající obrana v čele s Fialou a kapitánem Hrubým dokázali vždy na poslední chvíli odvrátit. 2 minuty před koncem zastavil další jejich šanci penaltovým zákrokem na pronikajícího útočníka Fiala. Hostující hráč však neunesl tíhu okamžiku a míč z jeho kopačky minul naši branku snad o 2 metry. Ustáli jsme i 3 slepené rohy v závěrečných vteřinách a po závěrečném hvizdu se tak mohli radovat z nečekaného, ale o to cennějšího vítězství. Velikou pochvalu za bojovnost a nasazení zaslouží celý mladý mančaft, který na hřišti nechal vše a možná i více než bylo v jeho silách. Pánové, chlapci smekám pověstný klobouček za váš výkon!!!!!!!!!