14. kolo žáci                                                          FC Rakšice - Vlasatice

3 - 6  ( 2 - 4 )

Sestava:                                                                     Rumian David

Bureš Jakub      Grásgruber David       Krotký Matěj        Fiala Jan

Stadler David      Štolpa Martin       Šedrla Petr      Hrubý František

Štolpa Jakub                              Horák Michal

Střídající hokejově: Čech Pavel, Hrbáč Lukáš, Záviška Ondřej.

Lavička: Bednář Jakub, Stadler Jiří

Branky: 8. min Zigo 0-1, 19. min Michal Horák 1-1, 23. min Urbanec 1-2, 25. min Michal Horák 2-2,

31. min Pavlů 2-3, 33. min Urbanec 2-4, 46. min Lechner 2-5, 56. min Zigo 2-6,

61. min Michal Horák 3-6.

Komentář: Do zápasu o vítězství v naší skupině vstoupili lépe hosté, byli důraznější, lépe kombinovali a v úvodních 15. minutách si připravovali jednu šanci za druhou. Trefili se však pouze jednou, když využil naší nedůslednosti po rohovém kopu Zigo a se štěstím dopravil míč do naší sítě. První šanci jsme si vypracovali až v 19. minutě a hned z toho bylo vyrovnání. Na půlce hřiště si pohrál se svým o hlavu a půl větším obráncem J. Štolpa, nasadil mu housle a ideálně přihrál svému parťákovi v útoku za obranu a Michal Horák si s velkým přehledem poradil. Z vyrovnání jsme se však radovali pouze 4 minuty. Další z mnoha chyb na naší pravé straně využil v branku Urbanec, když překvapil, do té doby výtečného Rumiana, střelou na bližší tyč. Naše odpověď byla tentokrát hodně rychlá. Rumian lapil další šanci hostů, vyzval dlouhým výkopem opět Michala Horáka, který si pohrál s dvěma obránci a opět s přehledem uklidil míč do sítě. Závěr poločasu však zastihl hosty ve střelecké formě. Nejprve se prudkou ranou z 18 metrů trefil po zemi přesně k levé tyči Pavlů, a ve 33. minutě vstřelil svou druhou branku hostující Urbanec, který vymetl pravou šibenici z trestného kopu z hranice velkého vápna. I ve druhém poločase byli hosté aktivnější, našeho střelce Horáka hlídali místy i 4 hráči a všemi prostředky se ho snažili zastavit. V 45. minutě se mohlo měnit skóre znovu ve prospěch hostů, když pronikajícího Lechnera fauloval za žlutou Krotký ve vápně, ale sám postižený si v souboji s Rumianem neporadil. Reputaci si napravil hned v následující minutě, když se trefil střelou z 20 metrů. Další posun ve skóre měl na svědomí opět po rohovém kopu, tentokráte hlavou, Zigo a zvýšil na hrozivých 2-6. Alespoň částečné zlepšení naší hry přineslo posledních 10 minut utkání, které odstartoval svou již 3. brankou v zápase Michal Horák, když jako jediný reagoval na odražený míč po přímáku Šedrly. Hosté se již tak nehnali do útoku a spíše se snažili kontrolovat a drobit hru. Naše náznaky šancí, ale k dramatizaci koncovky utkání nevedly.  Myslím si, že hosté byli po celý zápas jasně lepší a zaslouženě se radovali z vítězství a 3 bodů. Pokud to byli opravdu všechno jejich vlastní hráči, pak klobouk dolů před jejich výkonem.