13. kolo žáci                                                        Jezeřany - FC Rakšice

3 - 10  ( 0 - 5 )

Sestava:                                                                                Bureš Jakub

Rumian David        Krotký Matěj      Grásgruber David       Fiala Jan

Stadler David      Štolpa Martin       Šedrla Petr      Hrubý František

Štolpa Jakub                         Horák Michal

Střídající hokejově: Hrbáč Lukáš, Čech Pavel, Záviška Ondřej, Bednář Jakub, Stadler Jiří.

Branky: 7. min Michal Horák 0-1, 9. min Michal Horák 0-2, 20. min Martin Štolpa 0-3, 21. min Michal Horák 0-4,

25. min Petr Šedrla 0-5, 39. min Michal Horák 0-6, 40. min Pavlíček 1-6, 53. min Martin Štolpa 1-7,

60. min Martin Štolpa 1-8, 64. min Michal Horák 1-9, 65. min Pavlíček 2-9, 67. min Lang 3-9.

69. min Jakub Štolpa 3-10.

Komentář: K dalšímu zápasu jsme po týdnu volna cestovali za les do Jezeřan. V úvodu jsme působili rozpačitým dojmem a hlavně v obranných řadách hodně bohorovně. Naštěstí nás za to domácí nepotrestali. Tentokrát jsme využili hned 1. vyloženou šanci v zápase. M. Štolpa poslal dlouhým autem svého bratra Jakuba po křídle za obranu domácích, ten poslal přesný míč do vápna, kde si již se šancí poradil kanonýr Michal Horák. Za 2 minuty to bylo již o dvě branky. M. Štolpa poslal přesný míč za obranu na Michala Horáka, který i tentokrát s přehledem proměnil. Třetí branku přidal ranou z přímáku z 25 metrů Martin Štolpa. Hned za půl minuty dosáhl dalšího hattricku Michal Horák. A v 25. minutě trefil další trestňák pod břevno snad z 32 metrů Petr Šedrla. Domácí ale neskládali zbraně a i oni si vytvářeli šance, které většinou táhl kapitán Lang, ale brankou neskončily. V nástupu do druhé půle se trefil počtvrté v zápase Michal Horák, když mu přihrál dlouhým výkopem brankář Bureš a Michal se opět sám před brankářkou nemýlil. Za minutu jsme domácím darovali první ze 3 branek. Nedorozumění Závišky a Bureše ještě zastavil na brankové čáře vracející se Krotký, ale míč jen zastavil pro dobíhajícího Pavlíčka, pro něhož už to byla lahůdka. Domácí touto brankou výrazně ožili a získali si i převahu. My jsme jim to umožnili tím, že jsme přestali běhat a čekali, že to již vše půjde samo. Domácí své šance nevyužili a tak jsme se zase přihlásili o slovo my. Již 3. využitý přímý kop v utkání měl na svědomí Martin Štolpa, když všechny a nejvíc brankářku domácích překvapil střelou místo centru. Poté nabízel Horák příležitost na malém vápně Hrbáčovi, ten minul a překvapil tak i Bednáře, který stál o 3 metry za ním, také on minul míč před opuštěnou brankou. V 60. minutě i Martin Štolpa dosáhl na hattrick. Po přiťuknutí Hrubého trefil znovu pod domácí břevno. 9. branku našeho celku a svou již 5. v utkání vstřelil Michal Horák, když obešel i domácí brankářku. Poté jsme si 2x vybrali další pauzu v obraně a domácí využili obě naše zaváhání. Nejprve se podruhé v utkání trefil Pavlíček a vzápětí se z branky radoval Lang. Poslední slovo jsme však měli opět my. Po přihrávce od Fialy se uvolnil kousek za vápnem Jakub Štolpa a jeho výstavní střela vyhnala všechny pavouky z pravé šibenice. Připsali jsme si tak 4 výhru v jarní části sezony a příští týden nás čeká boj na domácí půdě s Vlasaticemi, kterým bychom chtěli vrátit prohru z podzimu.