TOPlist

10. kolo žáci                                                    FC Rakšice - Práče

6 - 5  ( 3 - 3 )

Sestava:                                                                                Rumian David

Bureš Jakub     Krotký Matěj      Hrbáč Lukáš     Fiala Jan

Stadler David     Štolpa Martin      Šedrla Petr     Hrubý František

Štolpa Jakub                   Horák Michal

Střídající hokejově: Grásgruber David, Záviška Ondřej, Sviták Jan, Čech Pavel, Stadler Jiří

Branky: 5. min Ošťádal 0-1, 16. min Petr Šedrla (PK) 1-1, 20. min Veselý 1-2,

23. min Michal Horák 2-2, 26. min Horký 2-3, 33. min Jakub Štolpa 3-3,

39. min Michal Horák 4-3, 55. min Jakub Štolpa 5-3, 59. min Ošťádal 5-4,

68. min Martin Štolpa 6-4, 70.+1. min Veselý 6-5.

Komentář: 1. domácí zápas jara a hned přijel vedoucí celek tabulky z Práčí. V úvodu jsme byli aktivní a za 4 minuty 3x vystřelili na soupeřovu branku, ale jak již to tak bývá, do vedení šli hosté, když Ošťádal využil špatné rozehry Hrbáče a sám před brankářem nezaváhal. Chvíli jsme se z branky otřepávali, ale postupně znovu přebrali iniciativu. Vyrovnání přišlo v 16. minutě. Po pravém křídle se uvolňoval J. Štolpa, obránce uklouzl, padl rukou na míč a kopala se penalta. Tu s přehledem proměnil Petr Šedrla. Z vyrovnání jsme se radovali jen 4 minuty. Když další naši chybnou rozehrávku potrestal Veselý. Tentokrát jsme na vyrovnání čekali jen 3 minuty. Rychlou kombinaci po pravém křídle rozjeli bratři Štolpovi, posunuli míč D. Stadlerovi, který z první přistrčil míč na Michala Horáka a ten se nemýlil. Jenže hosté měli připravenu další rychlou odpověď, když Horký přehodil špatně postaveného Rumiana. Do poločasu jsme přišli i my s další odpovědí. Po skrumáži v pokutovém území napálil odražený míč Jakub Štolpa pod břevno a stanovil tak poločasové skóre. V úvodu 2. půle jsme šli poprvé do vedení my. Ve 39. minutě poslal do samostatného úniku M. Štolpa Michala Horáka, ten obešel i brankáře a uklidil míč do prázdné branky. Několik dalších šancí na rozhodnutí jsme vzápětí neproměnili. Radovat jsme se mohli v 55. minutě, když Horák znovu mířil sám na brankáře, ten ho likvidačním zákrokem sundal. Všichni až na Jakuba Štolpy přestali hrát, čehož Kuba využil ke vstřelení branky. Radost z dvougólového vedení však trvala jen 4 minuty, když se podruhé v utkání prosadil hostující Ošťádal a zadělal tak na dramatickou koncovku. 2 minuty před uplynutím řádné hrací doby se, po přiťuknutí M. Horáka, trefil parádně levou nohou do míče Martin Štolpa a byla z toho krásná branka. V nastavení se ještě jednou prosadili hosté, když na konečnou podobu skóre upravil Veselý. Vybojované a vydřené, cenné vítězství nad vedoucím celkem tabulky a alespoň částečná satisfakce za debakl z podzimu.