9. kolo žáci                                                Olbramovice - FC Rakšice

1 - 9  ( 0 - 5 )

Sestava:                                                           Rumian David (36. min Bureš Jakub)

Bureš Jakub            Krotký Matěj            Fiala Jan

Čech Pavel       Štolpa Martin      Šedrla Petr     Hrubý František

Štolpa Jakub           Horák Michal          Stadler David

Střídající hokejově: Záviška Ondřej, Hrbáč Lukáš, Stadler Jiří

Branky: 2. min Martin Štolpa 0-1, 16. min Petr Šedrla 0-2, 19. min Michal Horák 0-3,

30. min Martin Štolpa 0-4, 32. min Michal Horák 0-5, 41. min Švajgr 1-5, 53. min Martin Štolpa 1-6,

57. min David Stadler 1-7, 59. min Ondřej Záviška 1-8, 68. min Michal Horák 1-9.

Komentář: Tak už se konečně dočkali svého prvního mistrovského zápasu jara i žáci. Zajížděli jsme do nedalekých Olbramovic. Od začátku jsme byli hodně aktivní a již ve 2. minutě šli do vedení po střele Martina Štolpy, který trefil o břevno do sítě z 20 metrů. Skvělý úvod, ale poté přišla opět naše stará známá - nepřesná koncovka. Až si postavil míč k trestňáku z pravé strany Petr Šedrla, který trefil přesně 0-2. Na další branku se tentokrát nečekalo dlouho. Po možná až nechtěném ťukesu, zůstal sám před brankářem Michal Horák a tentokrát potvrdil pověst střelce. Poté znovu zahazování šancí. I domácí si jednu tutovku vypracovali, když je nechtěně Bureš vyslal chybnou přihrávkou na neexistujícího obránce do samostatného úniku, ale Rumian šanci vychytal. Za chvíli si poradil i se střelou z přímáku. Další branky jsme se dočkali ve 30. minutě, když domácí odvrátili roh znovu jen k nohám Martina Štolpy a jeho nepříliš povedený centr prošel až za záda překvapeného domácího gólmana. Ještě jednu branku jsme do poločasové pauzy přidali. Po přiklepnutí J. Štolpy propálil brankáře Michal Horák. Úvod 2. půle patřil domácím, kteří začali hrát odvážněji dopředu. Po minele Krotkého šel sám na brankáře Bureše, jenž si o přestávce vyměnil post s Rumianem, Švajgr, jehož nepovedená střela levou nohou se stala geniální dlouhou kličkou a poté již uklízel míč do prázdné. Dlouho jsme v začátku 2. půle kazili kombinaci a kupili jednu chybu za druhou. Naštěstí domácí jsou na tom s koncovkou zřejmě obdobně jako my. Klid do našich řad přinesly až 3 slepené branky v 6 minutách. Nejprve rozvlnil síť za zády domácího brankáře potřetí v zápase Martin Štolpa střelou z hranice velkého vápna. Poté šel sám na brankáře J. Štolpa, jeho střelu vyrazil gólman jen před Davida Stadlera, který uklidil míč obloučkem přes vracející se obránce do sítě. Pak se dočkal premiérové trefy v našem dresu Ondřej Záviška, když naznačil střelu, obránce se otočil zády, Ondra si míč připravil do lepší pozice a jeho střela zapadla přesně k levé tyči. Závěrečnou branku pak přidal, po přihrávce M. Štolpy za obranu, křížnou střelou Michal Horák dvě minuty před koncem utkání. Premiéru v mistrovských zápasech v našem dresu si dnes odbyli Záviška, Pavel Čech a vůbec k 1. mistrovskému zápasu v životě nastoupil Jiří Stadler. V příštím kole přivítáme na domácí půdě vedoucí celek tabulky z Práčí, v němž by nám obdobný výkon jako dnes (plný nepřesností a zbrklosti) nestačil k zisku bodů.