Sestava:                                                              Janderka Marek

Šviřák Jakub (ŽK 69´)    Matějka Jakub (C) (ŽK 78´)       Jursa Jan

Chvátal David (ŽK 63´)    Machotka Petr    Štolpa Martin    Chalaň Kamil    Adamík Lukáš

Řezáč Vojtěch                Hašek Luboš (ŽK 74´)

Střídání: 77. min Hrubý František za Adamíka, 90. min Kocanda Jan za Haška

Branky: 28. min David Chvátal (as. Machotka) 0-1, 35. min Švejdík 1-1, 41. min Lukáš (PK) 2-1,

42. min Jan Jursa 2-2, 57. min David Chvátal (as. Hašek) 2-3, 65. min Švejdík 3-3,

72. min Jan Jursa (PK) 3-4, 90. min Kamil Chalaň (as. Řezáč) 3-5

ČK: 57. min Kalina (B) napadení AR2, 67. min Pavelčík J. (B) po 2. ŽK

Střely na branku: 8 - 13 (6-3), Střely vedle: 10 - 3 (5-2), Rohy: 4 - 7 (4-2)

Komentář: K dalšímu venkovnímu zápasu jsme zajížděli v neděli po obědě do Božic. Další zápas, další rébus se skládáním sestavy. Ke zraněným hráčům přibyl ještě nemocný Píďa. Domácí byli v první půlce lepším týmem, byli pohyblivější i kvalitnější v kombinaci, paradoxně ale první tutovku zazdil Vojta, když sám před brankářem přestřelil. Také domácí své šance zahodili. Do vedení jsme šli ve 28. minutě, opět hrál velkou roli dlouhý aut Kohúta, který na zadní tyči vracel do ohně Dejv a domácí hráč si jej srazil do sítě. Jenže po chvíli zakroutil rohlík z rohu rovnou do branky domácí Švejdík, magnety tentokrát nefungovali. Ve 41. minutě už domácí vedli, když po faulu Kohúta na hranici velkého vápna proměnili Lukášem nařízenou pently. Naše odpověď byla naštěstí velice rychlá, další dlouhý aut, série soubojů a odrazů, míč se vykutálel z vápna proti noze Jersyho a jeho pumelici zastavila až síť domácí branky. Při této brance poprvé vzplály emoce na straně domácích. Po sérii soubojů zůstal v malém vápně ležet Spejs, střela Jersyho šla nad ním, domácí reklamovali ofajd ležícího Spejse, ale hlavní jeho pozici jako ofsajdovou neposoudil. Půle tedy nakonec skončila plichtou 2-2. Do druhé půle jsme vstoupili mnohem aktivněji, již ve 47. minutě byl sám před brankářem Kamča, ale brankář ho vychytal, za chvíli dopadl stejně Martin, poté Dejv hlavou po centru Vojty brankáře již překonal, ale obránce vyhlavičkoval míč z brankové čáry. V 57. minutě jsme se již dočkali. Vojta obešel na levém křídle obránce, odcentroval na Hašana, který svou dorážku otřel o Dejva, stojícího v cestě míče do sítě. Branka opět rozvířila bouři nevole na straně domácích, kteří se dožadovali odmávání ofsajdu, ale pomezní byl neoblomný. Nejagilněji komunikoval na pomezního domácí stoper Kalina, sérii vyjmenovaných slov zakončil ještě mírným zavaděním o ruku pomezního a tak putoval předčasně pod sprchy. Po chvíli se domácí dočkali i v 10 vyrovnání, když se z 3 metrového ofsajdu prosadil hlavou před váhajícími magnety Švejdík. Jenže v 67. minutě si obhodil Pavelčíka Vojta, domácí hráč ho stáhnul k zemi a po 2. žluté kartě také zamířil do sprch. V 72. minutě jsme po faulu na Kohúta dostali možnost penalty také my, Jersy ji bezpečně proměnil. V úplném závěru poté přidal při hře vabank domácích po brejku 3 na 1 po nezištné přihrávce Vojty Kamča pojistku v podobě 5. branky. Důležité body jsme si tak odvezli z horké božické půdy. Velký dík za podporu našim malým fans, kteří byli opět neúnavní! V dalším kole nás čeká těžké derby v MK s místní Benfikou v neděli v 16:30.