Sestava:                                                                        Janderka Marek

Svoboda Jan (ŽK 85´)            Jursa Jan         Chvátal David

Hrubý František    Machotka Petr (ŽK 54´)   Štolpa Martin (C)   Chalaň Kamil   Janda Martin

Erkol David                             Sobotka Michal

Střídání: 46. min Janšta Tomáš za Chalaně, 60. min Hašek Luboš za Erkola,

75. min Horák Bohuslav za Hrubého, 88. min Halva Tomáš za Haška.

Lavička: Lang Petr, Sobotka Milan

Branky: 31. min David Chvátal 1-0, 60. min Petr Machotka 2-0.

ČK: 59. min Hlavnička O. (Such.) zmaření zjevné brankové příležitosti

Střely na branku: 11-4; vedle: 7-3; Rohy 3-4

Komentář: Tak nám začala jarní odvetná část sezony. A hned soubojem prvních dvou týmů tabulky a jediným naším přemožitelem z podzimu. Po minulém větrném víkendu jsme řešili, kdo se nám uzdraví, nakonec kromě pracovně zaneprázdněného Matesa chyběl jen nemocný Koci. Od začátku byl zápas hodně opatrný z obou stran, kombinace se příliš nedařila, čemuž hodně přispěl náš hrbolatý pažit. Postupně jsme získali mírnou převahu, ale vyložené šance nepřicházely. Vedení přišlo z nenápadné akce. Machec rozehrál přímák kousek za půlkou do křídla na levého stopera Davida, který u postraní lajny vymíchal jednoho hráče, na brankové čáře druhého a jeho překvapivá střela nebo snad nepovedený centr skončil v pravé šibenici. Přes několik dalších náznaků se skóre do půle již nezměnilo. Do druhé půle již nenastoupil Kamil, jež po nemoci víc nevydržel. Hosté hodně zjednodušili hru, dlouhý nákop střídal ještě delší, což je styl, který nám příliš nesedí. Největší šance po rozích skončili 2x střely zpoza vápna na břevně naší branky. Rozhodující moment zápasu přišel těsně před hodinou hry, kdy Křovák vystihl chybnou přihrávku a utíkal sám na branku, hostující stoper jej před vápnem skolil a sudí Koudela ho po zásluze poslal pod sprchy. Druhý trest přišel z následného přímáku, který Machec nádherně zakroutil do levé šibenice, góloš byl bez šance. Poprvé si tak vyslechl skandování svého jména od našeho neúnavně povzbuzujícího fanklubu nejmenších fanoušků. Závěrečná půlhodina již změnu skóre nepřinesla, důležitý souboj z čela tabulky vyzněl tentokrát pro nás. Pozápasová děkovačka před našim fanklubem byla okouzlující. Díky děcka! Kluci zápas slušně odmakali, hosty do mnoha šancí nepustili, ale sami víme, že náš výkon také nebyl ideální. Věřím, že se budeme lepšit s každým dalším odehraným zápasem.Třeba již příští týden v neděli v 15:00 v Jezeřanech-Maršovicích

PS: Smutný pohled byl na naší střídačku, která v 6 hráčích dosáhla věku 236 let průměr tedy 39,3 let a mladí kluci odchází po okolních obcích nebo sedí na tribuně u piva. Je mi z toho hodně hodně smutno. Z mojí 15 leté práce pro mládež našeho klubu, těží sousední vesnice ve IV. třídě, které jsou navíc soupeřem našeho Béčka. Chci těmto starším klukům poděkovat za pomoc a ochotu byť jen sedět na lavičce nebo být připraven odehrát třeba jen pár minut.