Sestava:                                                                Rumian David

Fiala Jan        Krotký Matěj       Grásgruber David     Hrubý František

Sobotka Jiří      Štolpa Martin       Šedrla Petr      Stadler David

Štolpa Jakub                  Horák Michal

Střídající hokejově: Obrlík Michal, Sviták Jan

Branky: 4. min Petr Šedrla 1-0, 10. min Martin Štolpa 2-0, 17. min David Grásgruber 3-0,

36. min David Stadler 4-0.

Komentář: Tak se svého prvního mistrovského utkání nové sezony dočkali i žáci. Po dvou těžkých debaklech v přípravě se silnými celky jsme k soutěžnímu zápasu přivítali tým Horních Kounic. Tentokrát jsme se hned od začátku do soupeře pustili s vervou a na hostující branku se valil jeden útok za druhým. Na vedoucí branku jsme čekali jen do 4. minuty. Přímo z rohového kopu zatočil míč za bližší tyč Petr Šedrla a vstřelil tak první branku sezony. Tato branka nám dodala sebevědomí a chuť do hry. Další branku jsme přidali v 10. minutě. Míč vybojoval s chutí hrající Sobotka, poslal ho do křídla na J. Štolpy, který vymotal svého obránce, posunul míč do vápna, kde Martin Štolpa obešel i posledního bránícího hráče hostů a tvrdou ranou pod břevno rozvlnil síť za bezmocným brankářem hostů. A stále jsme neměli dost. Několik vyložených šancí jsme zahodili a tak jsme si pomohli opět rohovým kopem. M. Štolpa našel přesně hlavu M. Horáka, jehož hlavičku usměrnil do sítě v 17. minutě dobře postavený David Grásgruber, který tak skóroval hned ve svém 1. mistrovském zápase v našem dresu. I nadále jsme si udržovali převahu, ale branky i přes mnoho šancí jsme se už v první půlce nedočkali. Nejblíže ke vstřelení branky byli M. Štolpa, jenž trefil pravou spojnici, a Jan Fiala, kterému pěknou střelu, po netypicky rozehraném rohu, s námahou vyškrábl bravurním zákrokem golman hostů. Hosté zahrozili za poločas jen dvěma pokusy z větší vzdálenosti, které v pohodě ukryl do svých rukavic Rumian. Co se nepovedlo za posledních takřka 20 minut poločasu prvního, přišlo hned po 20 vteřinách poločasu druhého. S velkou dávkou sebezapření hrající M. Horák, posunul míč do uličky na rozběhnutého Davida Stadlera, který uklidil míč přesně k pravé tyči a bylo to 4-0. V tu chvíli nikdo netušil, že je to poslední branka utkání. Ještě 15. minut jsme soupeře svírali, před nebo v pokutovém území, ale branka už byla pro nás zakletá. Několik šancí zahodil J. Štolpa a ještě více D. Stadler, které vychytal dobře chytající brankář hostů. Když už byl po střele našeho nového kapitána Matěje Krotkého překonán, pomohlo mu břevno jeho branky. Několik střeleckých pokusů zpoza šestnáctky P. Šedrly se do branky také nevešlo. V závěrečných 15 minutách jsme polevili, přestal nám běhat střed zálohy a svou nekoncentrovaností jsme pustili do pár šancí také hosty. V těchto chvílích nás podržel několika zákroky do té doby nudící se Rumian. Nejblíže branky byla útočnice hostů, která pronikla po pravém křídle, ale její střela skončila na tyči naší branky. 50 minut jsme hráli pohledný kombinační fotbal, který se musel slušné návštěvě, na to že zápas nebyl jako předzápas A-týmu, líbit. Dost času a prostoru v utkání mohli dostat oba naši benjamínci (Michal Obrlík a Jan Sviták) a vedli si velice dobře. Premiéru v našem dresu si odbyli F. Hrubý, který dobře bránil a snažil se podporovat i útok, a D. Grásgruber jenž dokonce ozdobil premiéru gólem.