Sestava:                                                               Rumian David

Sobotka Jiří      Štolpa Martin     Šedrla Petr     Stadler David

Štolpa Jakub              Horák Michal

Střídající hokejově: Grásgruber David, Hrbáč Lukáš, Obrlík Michal, Bednář Jakub

Branka Rakšic: 20. min Michal Horák 1-1.

Komentář: První zápas nově se tvořícího týmu žáků po odchodu 6 hráčů jsme odehráli na vlastním hřišti s týmem okresního přeboru z Višňové. Těžký soupeř, jehož kostru tvoří zkušení hráči, kteří již rok sbírají zkušenosti nejen v dorostu, ale i v žácích MK či Znojmě na střídavých startech, nás podle očekávání od začátku přehrával takřka na všech postech. Vytvářel si  dostatek příležitostí, ale zpočátku byl buď nepřesný, nebo je vychytal výborně chytající Rumian, jenž stál asi potřetí v naší brance. Proto se dostali hosté do vedení až v 19. minutě a to ještě z pokutového kopu, když i první střelu vyrazil Rumian, ale na dorážku byl již bezmocný. K překvapení všech přišla naše odpověď hned v následující minutě. To si povodil stylem "pojď sem, kam jdeš" na pravém křídle Jakub Štolpa svého o dvě hlavy většího obránce, našel ve vápně Michala Horáka, který se též výborně uvolnil a levou nohou rozvlnil síť bezmocného brankáře hostů. Z vyrovnání jsme se bohužel radovali pouze necelé 2 minuty, když hosté využili další z řady našich hrubek v obraně. Za dalších 5 minut to bylo již o dvě. Tak také skončil 1. poločas. Ve druhé půlce dominovali hosté ještě víc a přidali dalších 6 branek. Mnoho dalších šancí ještě dokázal pochytat Rumian. Vím, že to byla na úvod tvrdá rána od kvalitního soupeře. Ale několik pozitiv na naší hře se při troše dobré vůle najít dalo. Další těžký soupeř nás čeká v rámci přípravy již tuto středu, kdy v 16:00 přivítáme na svém hřišti žáky Krumlova hrající krajskou soutěž. Doufejme, že očekávaný příděl branek neodradí naše hráče od další práce.